Skip to main content
DistrictCampusDirectory
CAMPUS

District Track Meet Results


Posted Date: 04/09/2019

District 21 4A Varsity Girls Division 2nd Place Overall.
Marlinda Dunham 2nd Place 100 meter hurdles,
3rd Place 4X100 Meter Relay Azariah Harrell, Montana Piper, Annie Woods, Keyonia Smith,
3rd place 4X200 meter Relay Azairiah Harrell, Tatiana Walker, Keyonia Smith Montana Piper 
3rd place 4X400 Meter Relay, 1st place District Champion in the Pole Vault Montana Piper,
2nd Place Pole Vault Annie Woods
2nd Place Triple Jump Keyonia Smith
4th Place Discus Ericka Ndita

District 21 4A Varsity Boys Division Runner Up
1st Place District Champions 4X100 Meter Relay Justin Legg, Ravis Wallace, Chris Washington, Keon Perkins
1st Place District Champions 4X200 Meter Relay Justin Legg, Ravis Wallace, Chris Washington, Keon Perkins
1st Place District Champion 100 meter dash Keon Perkins
3rd Place 100 meter dash Jorge Pecero
1st Place District Champion 200 Meter Dash Ravis Wallace
3rd Place 200 Meter Dash Justin Legg
4th Place 200 Meter Dash Jorge Pecero
5th Place 1600 Meter Run Mario, Nava
4th Place 110 Meter Hurdles Dustin Heflin
5th Place 110 Meter hurdles Brock Ewing
1st Place District Champion Pole Vault Mason Walker
2nd Place Pole Vault Merek Brister
4th Place Pole Vault Gavin Kelley
1st Place District Champion Long Jump Keon Perkins
3rd Place Long Jump Justin Legg
1st Place District Champion Triple Jump Keon Perkins
4th Place Discus Dannon Beaty

Junior Varsity Division District 21 4A Team Runner Up
1st Place District Champions 4X200 Meter Relay Josh Dunham, Julian Gardner, Brayden White, Izzy Enard
2nd Place 4X100 Meter Relay Craig Martin, Jason Glasgow, Willie Fagan, Izzy Enard
3rd Place 4X400 Meter Relay Raqeeb, Anjum, Willie Fagan, Noah Hargrave, Josh Dunham
1st Place District Champion 100 Meter Dash Izzy Enard 2nd Place 100 Meter Dash Jason Glasgow
3rd Place 200 Meter Dash Julian Gardner
4th Place 400 Meter Dash Josh Dunham
1st Place District Champion 110 Meter Hurdles Jason Glasgow
1st Place District Champion High Jump Brandon Lyons
2nd Place High Jump Willie Fagan
2nd Place Pole Vault Raqueeb Anjum
3rd Place Pole Vault Noah Hargrave
1st Place District Champion Long Jump Izzy Enard
4th Place Long Jump Josh Dunham
1st Place District Champion Triple Jump Izzy Enard
4th Place Triple Jump Brayden White
2nd Place Shot Put Craig Martin

Graduation Countdown

LHS Mission, Vision, Values & Goals

Campus Calendar

This Week's Events

Contact Information

Livingston High School
400 FM 350 South
Livingston, Texas 77351
Schedule:

School Hours:  7:15 a.m. - 3:05 p.m.

Phone: 936-328-8600
Fax: 936-967-8603